Ubezpieczenia turystyczne - zagranica

Międzynarodowe turystyczne ubezpieczenie zdrowotne: niezbędne!

Czy kiedykolwiek zachorowałeś podczas pobytu za granicą lub musiałeś skorzystać z leczenia za granicą z innych powodów? W takim razie wiesz, że dobre międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne jest niezbędne. Prywatne zagraniczne ubezpieczenie zdrowotne chroni przed nieprzewidzianymi kosztami choroby podczas podróży. Ponadto, jeśli musisz wrócić do Polski z powodu choroby, koszty niezbędnego z medycznego punktu widzenia transportu powrotnego zostaną pokryte przez międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne.

Ryzyko transportu medycznego pacjenta do kraju

Jeśli jesteś tak chory lub ranny w miejscu wakacyjnym, że nie można zapewnić odpowiedniego leczenia na miejscu, lekarz prowadzący musi zorganizować transport medyczny pacjenta. Jednak ustawowa kasa chorych zwykle nigdy nie płaci za konieczny z medycznego punktu widzenia transport powrotny, zarówno w Europie, jak i poza jej granicami. Dla ciebie oznacza to: możesz stawić czoła sumom pieniędzy, które zagrażają twojej egzystencji. Taki transport karetką lub helikopterem może kosztować dziesiątki tysięcy euro, które musiałbyś zapłacić sam bez turystycznego ubezpieczenia zdrowotnego.

Zabiegi i leczenie za granicą mogą być droższe

NFZ ustaliło standardowe stawki za leczenie, a koszty leczenia w miejscu podróży mogą być wyższe niż polska standardowa stawka. W zależności od leczenia może to skutkować wysokimi kwotami w euro, które trzeba wypłacić z własnej kieszeni. W przypadku posiadania polisy - koszty te pokryłoby również ubezpieczenie zdrowotne.

Jak wykupić polisę 

Wypełnij formularz - wypełnij dane w kalkulatorze. Wprowadź informacje dotyczące celu, charakteru i kierunku podróży. Dzięki temu wyświetlone oferty będą dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Porównaj oferty - ranking przedstawia zarówno cenę, jak i zakres danego ubezpieczenia. Szczegóły interesujących Cię produktów zostaną przesłane na Twój adres e-mailowy. Kup polisę turystyczną - uzupełnij swoje dane i opłać składkę za pomocą wybranej metody płatności internetowej. W ciągu 15 minut na Twój adres mailowy zostanie przesłany dokument polisy w formie PDF. Oferty firm: PZU, Signal Iduna, Avia, Allianz, Ergo, Europa, Aviva, Axa, Uniqa i inne.

Ubezpiecz swój wyjazd w Signal Iduna - Bezpieczne podróże - obejmują zachorowania COVID-19 oraz ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w imprezie

 

Ubezpieczenie - wybierz kraj i termin